V Bal Charytatywny

  Szanowni Państwo,

W 2014 roku zrodziła się inicjatywa powstania Stowarzyszenia Tęczowy Dialog, które skupia w swoim kręgu osoby, które inspirowane humanistycznym  systemem wartości, podejmują działania mające na celu pełne wsparcie, opiekę i pomoc najbardziej potrzebującym.

Grupą wspieraną przez „Tęczowy Dialog” są dzieci w wieku przedszkolnym z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną oraz innymi problemami utrudniającymi codzienne życie. Podopieczni Stowarzyszenia to mieszkańcy Stargardu, sami bezbronni w swojej walce z chorobą i zdani jedynie na pomoc nas – dorosłych… Pragniemy wesprzeć wybrane przez nas rodziny, aby były one w stanie sprostać trudom codzienności zrodzonej w sytuacji choroby dziecka.

Z uwagi na przedstawione intencje Stowarzyszenie Tęczowy Dialog już po raz piąty staje się organizatorem Balu Charytatywnego, który odbędzie się dnia 27.01.2018r. o godz.2000. Hotel Restauracja „Mały Młyn” (nowa sala), ul. Gdyńska 5 w Stargardzie. Wstęp to koszt 350 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt złotych) od pary.

Okoliczność ta stanowić będzie nade wszystko sposobność do zebrania potrzebnych środków finansowych niezbędnych do rehabilitacji i pomocy Mai.

Maja ma 3 lata. Jest bardzo pogodnym, uśmiechniętym i otwartym dzieckiem. Jest niezwykle ciekawa świata i wszystkich nowych rzeczy. Uwielbia przebywać wśród dzieci i uczęszczać do przedszkola.

Niestety cierpi na opóźnienie psychoruchowe, obniżone napięcie mięśniowe oraz afazję. Lekarze podejrzewają również ataksję.

Maja potrzebuje pomocy we wszystkich codziennych czynnościach. Potrafi samodzielnie poruszać się na czworakach, chodzi wyłącznie prowadzona za rękę.

W celu polepszenia funkcjonowania dziewczynka chodzi do przedszkola, uczęszcza na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju oraz na rehabilitację ruchową. Dzięki rehabilitacji i dodatkowym zajęciom udało się osiągnąć dużą poprawę w jej codziennym funkcjonowaniu.

Aby poprawić komfort codziennego funkcjonowania potrzebne są dalsze badania genetyczne oraz stałe zajęcia rehabilitacyjne. Jednak by wykonać pełną diagnostykę genetyczną w Centrum Genetyki w Poznaniu potrzebne około 2000 zł, ponieważ nie wszystkie badania są refundowane przez NFZ.

Dziewczynka wymaga ciągłych zajęć z rehabilitantem. Liczba godzin refundowanych jest jednak stanowczo za mała w stosunku do potrzeb dziecka. Dlatego Maja powinna uczęszczać na dodatkowe zajęcia. Koszt 30 minutowych ćwiczeń z rehabilitantem wynosi 50 zł. W miesiącu jest to około 1000 zł.

Pomóżmy Rodzicom i wesprzyjmy Maję w skutecznym dalszym leczeniu.

Próba szukania źródeł wsparcia finansowego jest dla rodzin chorych dzieci często ogromnym wyzwaniem i odwagą, dlatego wierzymy, że świadomość wielkości potrzeb, pobudzi ludzi dobrej woli i pozwoli odnaleźć w sobie pokłady międzyludzkiej solidarności. Jest to również wspaniała okazja do wspólnej zabawy, podczas której przewidziane są dla gości liczne, umilające wieczór atrakcje, różnorodne występy artystyczne i wiele innych.

Stowarzyszenie zwraca się do Państwa z prośbą o życzliwe wsparcie naszego przedsięwzięcia. Wyrażamy gotowość do przyjęcia w formie darów, czyli tzw. „cegiełek” przedmiotów bądź usług. Istnieje również możliwość wsparcia finansowego poprzez przelew na konto bankowe Stowarzyszenia (nr.: 97 1140 2004 0000 3202 7514 6876)

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w zamian za gratyfikacje finansowe lub rzeczowe, każdy darczyńca będzie mógł zareklamować się podczas Balu za pomocą banneru / roll’up-u, a dodatkowo jego logo (logo firmy) zostanie umieszczone na oficjalnej prezentacji multimedialnej sponsorów wyświetlonej w trakcie uroczystości. Ewentualną informację o chęci wsparcia inicjatywy i logo należy wysłać szybciej, kontaktując się z nami telefonicznie (606-260-852) lub e-mailowo: msawicka24@wp.pl.

Każdą pomoc przyjmiemy z wielką wdzięcznością. Uśmiech dzieci doświadczonych w smutny sposób przez los jest dla nas bezcenny…

Z poważaniem Członkowie, Rodzice oraz Dzieci Stowarzyszenia Tęczowy Dialog.